mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

30.04.2009

  V Sympozjum Klubu Paragraf 34

 

W dniach 22 i 23 kwietnia 2009 w Ciechocinku odbyło się V sympozjum Klubu Paragraf34. Klub Paragraf 34 skupia osoby związane zawodowo z problematyką bezpieczeństwa maszyn, urządzeń i instalacji przemysłowych. W tej chwili liczy ok. 650 zarejestrowanych członków, z których 120 przyjechało do Ciechocinka aby wziąć udział w obradach.

 

W czasie spotkania wygłoszono 21 referatów, w tym referat naszego kolegi Tomasza Cwołka pt. „Poprawa bezpieczeństwa dzięki pełnej integracji automatyki i zarządzania produkcją MES„. Referat spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, mimo że pozornie jego problematyka nie ma bezpośredniego związku z bezpieczeństwem produkcji. Miłą dla nas niespodzianką było wystąpienie p. Marka Dźwiarka, Kierownika Zakładu Technik Bezpieczeństwa w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP). Jego referat pt. „Praktyczny przykład oceny zgodności zautomatyzowanego sytemu wytwarzania” dotyczył certyfikacji Drugiej Linii Wełny Szklanej w ISOVER Gliwice, której system automatyki wdrożył ASKOM w roku 2008. Certyfikacji dokonał CIOP na zlecenie koncernu SAINT GOBAIN. Biorąc pod uwagę rolę jaką spełniliśmy w tym zadaniu, ilość opracowanej przez nas dokumentacji, która została wykorzystana przez CIOP do certyfikacji linii - możemy pochwalić się pozytywną oceną, wystawioną przez niezależną instytucję. Również postawa Inwestora w procesie inwestycyjnym została przedstawiona słuchaczom jako wzorcowa.

 

Bierzemy aktywny udział w pracach Klubu Paragraf 34 – w czasie dotychczasowych sympozjów pracownicy ASKOMU wygłosili już 5 referatów. Nazwa firmy oraz logo ASKOM są znane wśród uczestników sympozjów. Następne seminarium za rok...

 

 

Z treścią prezentacji przedstawionej przez firmę ASKOM mogą się Państwo zapoznać z pliku PDF zamieszczonego poniżej:

pobierz    „Poprawa bezpieczeństwa dzięki pełnej integracji automatyki i zarządzania produkcją MES” (3,22 MB)

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2011-11-22