mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

11.06.2007

  Nowy pakiet asix5 !

 

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy Państwa powiadomić, iż niebawem zostanie wprowadzona do sprzedaży nowa wersja pakietu - asix5 (czytaj: asix na piątkę !). W związku z tym każdy zakup pakietu asix4 po terminie 13 maja 2007 objęty jest gwarancją bezpłatnego otrzymania upgradu do wersji 5.

 

Połączenie dotychczasowej funkcjonalności nagrodzonej Złotym Medalem na Targach Automaticon 2005 z całkowicie nowymi komponentami sprawia, że asix w wersji 5 stanowi jeszcze silniejszą konkurencję dla światowych liderów oprogramowania klasy SCADA. asix5 gwarantuje nie tylko zaawansowaną funkcjonalność, ale też dużą prostotę i wygodę obsługi.

 

Do pakietu asix5 zostały dodane następujące komponenty:

 

Architekt – interaktywne środowisko projektowania aplikacji

 

Wprowadzenie modułu Architekt stanowi prawdziwy przełom w sposobie tworzenia aplikacji. Umożliwia on w pełni wizualne zaprojektowanie, skonfigurowanie i bieżącą edycję aplikacji systemu asix dzięki oknom dialogowym z systemem zakładek, które w uporządkowany i czytelny sposób grupują wszystkie opcje odpowiedzialne za poszczególne obszary funkcjonalne aplikacji i bezbłędnie prowadzą projektanta przez proces prawidłowego skompletowania wymaganych parametrów. Moduł Architekt skojarzony z modułem VarDef odpowiedzialnym za przechowywanie bazy definicji zmiennych umożliwia w pełni interaktywną i wizualną obsługę bazy definicji, obejmującą: tworzenie struktury bazy i edycję jej zawartości.

 

VarDef – baza definicji zmiennych

 

asix5 wyposażony został w zmodernizowany moduł bazy definicji zmiennych VarDef. Zawiera on wykaz wszystkich definicji zmiennych procesowych, które mogą być przechowywane: w bazie MS SQL - która zapewnia pełną odporność bazy na awarie systemu operacyjnego i wsparcie dla aplikacji wielojęzycznych; w bazie formatu Jet (MS Access) oraz wprost w arkuszu Excel (tzw. wirtualna baza). Pełna wersja VarDef oparta na bazie MS SQL zapewni tak zaawansowane funkcje jak automatyczna propagacja zmian w bazie definicji pomiędzy serwerami wchodzącymi w skład rozbudowanych systemów sieciowych.

 

AsAudit – rozwiązanie dla systemów podlegających zaostrzonym procedurom walidacji

 

Całkowicie nowy moduł AsAudit otwiera nowe możliwości w zakresie tworzenia w oparciu o pakiet asix5 aplikacji spełniających specyficzne rygory związane z walidacją. Odnosi się to w szczególności do systemów zgodnych z wymaganiami GAMP4, FDA 21 CFR Part 11, stosowanych w farmacji i w przemyśle spożywczym. Moduł rozszerza zaimplementowany w asix5 centralny system logowania użytkowników i kontroli uprawnień o rejestrację wykonanych sterowań, rejestrację działań operatora oraz kontrolę integralności aplikacji.

 

Poza wymienionymi nowościami pakiet asix5 zawiera również szereg zmian i udoskonalonych opcji, które mają na celu uproszczenie projektowania i stworzenie nowych możliwości wizualizacji procesów. Wprowadzono m.in. mechanizm pozwalający sterować ukrywaniem obiektów, ich wzajemnym przesłanianiem oraz animacją położenia obiektu w funkcji wartości zmiennej procesowej. Zapewne wielu Użytkowników z uznaniem przyjmie takie udoskonalenia jak możliwość funkcjonowania asix5 na platformach sprzętowych bez klawiatury alfanumerycznej, możliwość tworzenia wykresu zmian wartości pojedynczego bitu zmiennej procesowej, czy uproszczenie dostępu do szeregu danych systemu asix z poziomu modułu skryptowania.

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2011-11-21